Výtržnost prominenta na palubě letadla srovnala směšná pokuta

10.10.2013


    Moskva 9. října (ČTK) - Ruská policie potrestala pokutou 100 rublů (asi 60 korun) Alexandra Poglazova, což je asistent vlivného poslance vládní strany Jednotné Rusko Andreje Isajeva. Pokutu dostal za opileckou výtržnost na palubě letadla na petrohradském letišti Pulkovo. Oznámila to dnes agentura Interfax. Média mají podezření, že se na výtržnosti podílel i sám poslanec, ten to ale popírá. Vedení vládní strany teď zuří nad nepříjemnou publicitou.

    "Klidně jsme čekali na vzlet, dokud se neobjevil poslanec Isajev a jeho asistent. Soudě podle jejich chování mohu předpokládat, že si vzali nějaké drogy. Zprvu řvali na letušky a nakonec je policisté pracně dostali z letadla. Odletěli jsme o půldruhé hodiny později," vylíčil dění na palubě spoje do Moskvy očitý svědek, manažer Ilja Perekopskij.

    Policisté po incidentu odvezli asistenta na záchytku, kde do rána vystřízlivěl, a zinkasovali pokutu. O počínání a osudu poslance, chráněného imunitou, se policie nezmínila.

    Isajev mezitím svalil veškerou vinu na svého asistenta; jeho samého se prý ostuda netýká. "Asistent byl zatčen a zaplatil pokutu 100 rublů za to, že se na veřejnosti opil. Vůči mně nebylo výhrad. Z letadla jsem odešel kvůli asistentovi," uvedl dnes poslanec s tím, že vše vysvětlí také vedení strany.

    Právě vedení strany teď soptí vzteky, protože výtržnosti se dostalo obrovské publicity. Straničtí bossové se proto nyní před novináři předhánějí v ujišťování, že jestli se prokáže poslancova vina, bude se poroučet z partaje, protože "u nás není místo pro posvátné krávy", jak se nechal slyšet místopředseda poslaneckého klubu Nikolaj Bulajev.

    Podle nejmenovaného zdroje Interfaxu z řad letištního personálu Isajev vskutku nebyl vyveden, odešel sám. Před tím se ale podílel na vyvolání konfliktu: "Spor vznikl podle posádky tím, že Isajevův asistent byl silně opilý a Isajev žádal přesadit asistenta do byznys třídy bez jakéhokoli doplatku, ačkoliv měl jen letenku do ekonomické třídy."

    Opilecké výtržnosti na palubách ruských letadel jsou hotovou morovou ranou. Na "černém seznamu" společnosti Aeroflot už figurují jména téměř dvou tisícovek výtržníků. Přes všechno vyhrožování přísnými tresty ale zůstávají sankce zatím jen mírné. A také jen pětina Rusů si podle průzkumu myslí, že alkohol by se měl v letadlech úplně zakázat.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka