Dva Dreamlinery Japan Airlines se musely kvůli závadám vrátit

11.10.2013


    San Diego/Tokio 10. října (ČTK) - Dva letouny Boeing 787 Dreamliner letecké společnosti Japan Airlines (JAL) musely během dvou posledních dní kvůli technickým problémům přerušit let a vrátit se zpět. Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě, od uvedení do provozu v prosinci 2009 ho však provází řada problémů.    Dreamliner, který odletěl ve středu po půlnoci místního času ze San Diega do Tokia, se po dvou hodinách vrátil. Podle činitele JAL dostal jeho pilot chybný signál ze systému odmrazování a rozhodl se k návratu, uvedla televize NBC.

    Dnešní let Dreamlineru JAL z Moskvy do Tokia zmařil problém s toaletou, způsobený zřejmě závadou v elektronice, sdělil mluvčí JAL podle agentury Reuters. Letadlo se 141 cestujícími se po zhruba pěti hodinách letu vrátilo do Moskvy a technici společnosti nyní pracují na odstranění poruchy.

    V polovině ledna se muselo všech asi 50 letounů Dreamliner po celém světě na tři měsíce odstavit z provozu kvůli přehřívání baterií. Boeing posílil izolaci baterií a úřady pro letecký provoz mu povolily letoun opět zprovoznit.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka