Španělsko sníží letištní poplatky, které musí platit aerolinky

15.10.2013

    Madrid 15. října (ČTK) - Španělsko od příštího roku sníží poplatky, které platí letecké společnosti za používání letišť v zemi, a v některých případech je zcela zruší. Vláda tak chce podpořit leteckou dopravu v zemi.

    Snížení znamená velký obrat, protože v uplynulých dvou letech poplatky na letištích naopak rostly. Na dvou největších letištích, v Madridu a Barceloně, se poplatky až zdvojnásobily, což přimělo nízkonákladovou leteckou společnost easyJet uzavřít svoji základnu v Madridu a konkurenční Ryanair omezit počet letů a tras.

    Opatření by mohlo zvýšit přepravu na 46 letištích ve Španělsku o zhruba dvě procenta, tedy o téměř čtyři miliony cestujících, domnívá se ministryně rozvoje Ana Pastorová. Za prvních devět měsíců letošního roku počet přepravených cestujících klesl o 4,9 procenta, tedy o 7,5 milionu. Snížila se hlavně poptávka po vnitrostátních letech. Španělsko trápí ekonomický pokles a aerolinky snižují počet tras.

    Snížení poplatků vstoupí v platnost od 1. ledna 2014. Bude se týkat nových tras a případů, kdy aerolinky navýší kapacitu, uvedl letištní regulátor AENA. Ceny účtované na cestujícího u tras, u kterých bude zvýšena kapacita přepravy, se sníží o 75 procent. U nových tras budou poplatky zrušeny, napsala agentura Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka