Policie zadržela kvůli explozím suchého ledu pracovníka letiště

17.10.2013


    Los Angeles 16. října (ČTK) - Policisté v americkém Los Angeles zadrželi v souvislosti s explozemi suchého ledu na tamním letišti zaměstnance firmy Servisair, který na letišti pracoval. Osmadvacetiletý Dicarlo Bennett je nyní ve vazbě, potvrdil agentuře AP nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování. Dva výbuchy se na letišti staly v neděli a pondělí večer. Nikdo nebyl zraněn, zpozdilo se ale několik letů.

    Bennett vzal podle vyšetřovatelů suchý led, který se nacházel v jednom z letadel (suchý led se používá při uchovávání potravin), a umístil ho v neděli večer na toalety pro zaměstnance. Druhá bomba vybuchla v pondělí kolem půl deváté večer v terminálu pro mezinárodní lety. V areálu letiště byly pak nalezeny ještě další dvě podobné výbušniny vyrobené ze suchého ledu (bezbarvá tuhá látka, která vzniká ochlazením plynného oxidu uhličitého pod -80 °C), který byl umístěn do plastových lahví.

    Podle Michaela Downinga z policejního ředitelství v Los Angeles, mohly exploze vážně zranit osoby, jež by se nacházely v bezprostřední blízkosti. Policie již dříve uvedla, že podle ní exploze nesouvisejí s terorismem, a naznačila, že by mohlo jít o práci některého ze zaměstnanců, což se nyní potvrdilo.

    Letos v květnu vybuchl suchý led i v Disneylandu v kalifornském městě Anaheim. Nikdo nebyl zraněn, část parku ale musela být evakuována. Policie později oznámila, že byl pro podezření z držení výbušniny zadržen rovněž zaměstnanec parku.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka