Výrobci letadel Cessna klesl čtvrtletní zisk skoro o třetinu

21.10.2013


    Washington 18. října (ČTK) - Americké firmě Textron, která je výrobcem letadel Cessna, klesl ve třetím čtvrtletí zisk skoro o třetinu. Textron je největším výrobcem obchodních letadel na světě, společnost má ale teď problémy s odbytem svých strojů. Drobní podnikatelé totiž kvůli nejisté ekonomické situaci ve Spojených státech šetří, a odkládají tudíž nákupy na později.    Zisk z běžné činnosti ve třetím čtvrtletí do 28. září klesl na 98 milionů dolarů (1,8 miliardy Kč). Oproti předchozímu roku to znamená pokles o 31 procent. Celkové tržby pak firmě v meziročním srovnání klesly o 3,3 procenta na 2,9 miliardy dolarů (54,7 miliardy Kč).

    Loni se na prodeji obchodních letadel podepsala hrozba takzvaného pádu z fiskálního útesu a s tím spojené prudké zvýšení daní a naopak snížení výdajů. V letošním roce se měl odbyt zlepšit. Škrty v amerických vládních výdajích ale přiměly majitele malých firem, kteří jsou v případě letadel Cessna hlavními zákazníky, více dbát na své výdaje. Dodávky letadel Citation v divizi Cessen se ve třetím čtvrtletí snížily o skoro 40 procent na 25 strojů.

    Společnost dnes také podle agentury Reuters snížila odhad zisku na celý letošní rok v průměru o 25 centů na 1,90 až 2,1 dolaru na akcii.

    Společnost vyrábí i golfové vozíky EZ-Go a vrtulníky Bell. Výrobce vrtulníků Bell Helicopter ze skupiny Textron před třemi lety koupil českou společnost Aviation Service, která se zaměřuje na opravy letadel a dodávky avionických systémů pro vojenské a civilní letectví.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka