Policie v USA zadržela druhého muže kvůli výbuchu suchého ledu

21.10.2013


    Los Angeles 19. října (ČTK) - Policisté v americkém Los Angeles zadrželi v souvislosti s explozemi suchého ledu na tamním letišti druhého zaměstnance firmy Servisair, který na letišti pracoval. Jedenačtyřicetiletý Miguel Angel Iniguez skončil ve vazbě, informovala v pátek agentura Reuters.

    Před třemi dny byl kvůli dvěma výbuchům na letišti minulou neděli a pondělí zadržen osmadvacetiletý Dicarlo Bennett, který byl Iniguezovi podřízen. Bennett se k incidentům, které nikoho nezranily, ale které zpozdily několik letů, nezná a tvrdí, že je nevinný.

    Vyšetřovatelé Bennetta podezírají z toho, že umístil plastové lahve se suchým ledem, který se používá pro uchovávání potravin, na toaletách pro zaměstnance a v terminálu pro mezinárodní lety. Náplň plynného oxidu uhličitého, původně zchlazená pod minus 80 stupňů Celsia, pod vlivem tepla nabrala na objemu a lahve roztrhla.

    Jaká obvinění jsou namířená proti Iniguezovi, není zatím jasné.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka