S United Airlines pohodlněji

21.10.2013


    Cestující různých aerolinií po celé světě v posledních letech létají stále komfortněji. Zvyšující se pohodlí jim ale nezajišťují jen zcela nové a velmi pohodlné typy airlinerů, např. vícepalubový Airbus 380, ale i zdánlivě nepodstatná drobnost,. nové, stále pohodlnější pilotní sedačky. Odnedávna se o tom začali přesvědčovat i pasažéři největšího světového leteckého dopravce, pokud jde o počet ročně přepravených cestujících, United Airlines. Na všech severo- a středoamerických linkách včetně vyhledávaných spojů do Karibiku cestující postupně např.i v Economy Class usedají do nových, velmi komfortních pasažérských sedaček.

    Naprostou prioritu při jejich konstruování hrála ergonomie, přičemž rozhodující byl větší prostor pro nohy cestujících, větší je nyní i prostor pro opření zad. Pozoruhodné že, že nové sedačky zabírají ve třídách Economy Class a Economy méně místa a jsou lehčí, díky čemuž letoun, v němž již jsou namontovány, spotřebuje při letu po téže trase výrazně méně pohonných hmot.Prvním strojem, v němž již jsou nové sedačky instalovány, je Bombardier CRJ 700 dceřinné společnosti United s názvem SkyWest.

    Gigantická výměna více než šedesáti tisíc sedaček pro cestující v přibližně pěti stech strojích United proběhne již do konce roku 2015. Měsíčně je také více než třicet jejich strojů „přezbrojováno“ na satelitní Wi-Fi připojení, která má ve všech letounech být do konce příštího roku. Ve stále více strojích je možné i sledování různých televizních stanic „live“.

--
Pramen
Airlines neue Sitze fuer hunderte Flugzeuge
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka