Růst dodávek dopravních letadel pomohl Boeingu k vyššímu zisku

24.10.2013

 

    Chicago 23. října (ČTK) - Čistý zisk americké firmy Boeing ve třetím čtvrtletí stoupl o skoro 13 procent na 1,16 miliardy dolarů (21,7 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma, které k lepším výsledkům pomohly rostoucí dodávky dopravních letadel. Firma také zlepšila výhled zisku na celý letošní rok.

    Boeing je největším výrobcem letadel na světě. Společnost, která sídlí v Chicagu, chce využít poptávku leteckých společností po letadlech s lepším využitím paliv a zvyšuje výrobu úzkotrupých strojů řady 737, širokotrupých letadel 777 a nejmodernějších modelů 787 Dreamliner. U řady 787 firma pro rok 2016 zvýšila plánované tempo výroby na 12 měsíčně, tedy o dva více než cíl pro konec letošního roku, poznamenal bloomberg.com.

    Příjmy v divizi dopravních letadel se v období od července do září zvýšily o 40 procent, a vyrovnaly tak skoro pětinový pokles v branné divizi způsobený prudkým poklesem u armádních letadel.

    Společnost nyní předpokládá, že letošní základní zisk dosáhne 6,5 až 6,65 dolaru na akcii. Původní odhad byl o 30, respektive 15 centů nižší.

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka