V Rusku se zřítil soukromý letoun, dva lidé zahynuli

27.10.2013

    Moskva 26. října (ČTK) - Dva lidské životy si vyžádalo letecké neštěstí u Krasnojarska na Sibiři, kde se dnes zřítil letoun Antonov An-2. Podle agentury Interfax oba piloti zahynuli, dva cestující vyvázli se zraněním. Příčinou nehody se zřejmě stala porucha motoru.

    ¨"Ve 20:15 místního času se ve vsi Taježnyj při přistávání zřítil soukromý letoun An-2. Dva lidé zemřeli, dva jsou zranění," oznámila místní policie. Podle záchranářů zahynuli piloti, zraněni jsou cestující. Policejní mluvčí Irina Mužecká posléze doplnila, že příčinou nehody byla nejspíše porucha motoru, kvůli které se piloti rozhodli pro nouzové přistáni u vsi, ale zřítili se asi kilometr od ní. Letadlo kompletně shořelo.

    Cestující z řad geologů pracujících v okolí naleziště ropy se prý na palubě dvojplošníku ocitli čirou náhodou. Prostě šli okolo a letce poprosili, aby je vzali sebou na let. Po nehodě byli s to dojít do vsi, odkud nehodu oznámili. Nyní jsou v nemocnici, kde je vyslýchají policisté.

    Na místě neštěstí se zatím našlo tělo jedné z obětí. Vyšetřovatelé plánují podrobnou prohlídku na neděli.

    Majitelem a kapitánem letadla byl podle prokurátorky Oxany Gorbunovové jeden z vesničanů, jehož příbuzný sehrával roli druhého pilota. Zřejmě létali bez jakýchkoliv licencí a dokladů.

    Letos na jaře se na Uralu našly trosky jiného letounu An-2, který loni na jaře zmizel i se 13 lidmi na palubě. Trosky nakonec objevili lovci několik kilometrů od místa, ze kterého letadlo odstartovalo. Vyšetřovatelé měli podezření, že lidé v letadle, mezi nimiž byl také místní policejní hodnostář, podnikli let po alkoholovém dýchánku, aby si zarybařili nebo navštívili saunu.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka