Eurocopterem nad Macchu Pichu

09.11.2013


    O tom, že výborné vrtulníky firmy Eurocopter jsou velmi rozšířené a oblíbené v celém světě, jsem již psali.. Nyní se to budou mít možnost dozvědět také obyvatelé vysokohorského Peru. V jejím hlavním městě, Limě, byl nedávno do služby leteckého oddílu státní policie předán první  ze čtyř objednaných dvoumotorových Eurocopterů EC 145.. Kontrakt na jejich dodávku byl podepsán koncem minulého roku, Policia National de Peru převzala první „stopětačtyřicítku“ v uplynulých dnech.

    Zbylé tři stroje budou dodány do konce roku. Zmíněný všestranný a velmi výkonný „brus“ zmíněné firmy je pro extrémní klimatické podmínky země velmi vhodným strojem. S užitečným zatížením 1,7 tun nebo deseti pasažéry je jeho maximální dolet tři sta sedmdesát mil, 685 kilometrů. Poprvé v Peru je na moderním stroji, vybaveném výkonnou vícefrekvenční vysílačkou, silnými vnějším rozhlasovým zařízením a sirénou, namontována také výborná infračervená kamera s vysokým rozlišením, jejíž obraz je ihned přenášen do pozemní řídící centrály či pozemním silám, spolupracujícím při složitém hledání osoby, ztracené v neprostupném amazonském pralese či ve vysohorských oblastech.

    Ostatně, nejvyšší hora země má nadmořskou výšku 6700 metrů, poušť Atacama na jihu je naopak nejsušším místem na zemi. Není bez zajímavosti, že zmíněnou vyhledávací službu dosud zajišťovalo čtyřicet převážně jednomotorových AS 350 Ecureuil.

--
Pramen
Polizei in Peru erhalt erste von vier neuen EC 145
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka