Tannkosh 2014? Zapomeňte!

09.11.2013


    Piloti z českých zemí, kteří v letošním či loňském roce patřili mezi osádky neuvěřitelných  téměř 1400 strojů, které se zúčastnily například loňského největšího kontinentálního setkání strojů všeho druhu na letišti Tannheim, mohou na účast na velmi oblíbené akci, která velmi rychle dosáhla rozměrů nejproslulejší akce tohoto druhu v americkém Oskoshi, v roce 2014 klidně zapomenout. Vedoucí organizátorka a duše akce Verena Dolderer totiž šestého listopadu konečně vytáhla příslovečnou „kočku z pytle“ a potvrdila tak intenzívní „šuškandu“ v leteckých kruzích: “Po dlouhém zvažování všech pro a proti jsme se rozhodli Tannkosh v roce 2014 nepořádat.

    Protože ale už nyní pracujeme na přípravě Tannkoshe 2015, potřebujeme na to delší časový úsek. Navíc můj neoddělitelný spoluorganizátor, můj bratr Matthias bude téměř celý příští rok v zahraničí, neboť se zúčastní Red Bull Air Race „. Pozoruhodné je, že prvního Tannkoshe v roce 1993 se zúčastnilo jen třicet UL-pilotů, kteří v klidu poseděli u táborových ohňů. V roce 2003 už ale v srpnu přilétlo pět set letounů, v roce 2006 poprvé více než tisícovka a vloni 1398..Zmíněné stroje učinily nad letištěm 2056 letů..

--
Pramen
Entscheidung ist gefallen Tannkosh macht 2014 Pause
Mgr. Zdeněk Procházka  
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka