Ethiopian Airlines jsou moderní

10.11.2013

 

    Sedmého listopadu z letiště etiopského hlavního města Adis Ababa vzlétl nový supermoderní stroj Ethiopian Airlines, dálkový Boeing 777-300ER pro čtyři sta pasažérů a stal se tak největším strojem flotily moderních airlinerů nejprogresivnějších afrických aerolinií. Dálkový letoun bude obsluhovat nejdelší tratě přepravce do čínského Guangzhou, Washingtonu D.C., Dubaje a frekventovanou linku do Luandy. „Díky nové „triple-seven“ s velkým doletem můžeme naším pasažérům nabídnout nejkvalitnější a nejpohodlnější přepravu na nejdelších dálkových linkách“, dodává předseda představenstva společnosti Tewolde Gebremariam. 

 

    Mezi šedesáti stroji společnosti je ovšem již i pět nejmodernějších dopravních strojů světa, Dreamlinerů. Navíc má její flotila do roku 2025 dvojnásobně vzrůst, přičemž v ní přibude dalším osm Dreamlinerů, pět B 737-800W, čtyři B777Fa dokonce i jeden A 350. Po pořízení dalších moderních strojů bude místo dosavadních šesti milionů pasažérů ročně přepravováno osmnáct milionů a počet nalétávaných zahraničních destinací vzroste z dosavadních sedmdesáti šesti na devadesát. Příštím cílem dálkových strojů Ethiopian je od letošního prosince Singapur. 

 

    Velmi pozoruhodné je, že čistý zisk dopravce v obchodním roce 2013/2013 činil 79 milionů Euro, což je v srovnání s předchozím rokem navýšení o zcela neuvěřitelných 178 procent.

 

--

Pramen

Ethiopian Airlines setzt Modernisierungskurs fort 

Mgr. Zdeněk Procházka

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka