Alitalia prý plánuje škrty za 400 milionů eur a propouštění

12.11.2013

    Milán 11. listopadu (ČTK) - Výkonný ředitel italské letecké společnosti Alitalia chce ušetřit až 400 milionů eur, aby dlouhodobě ztrátové aerolinie udržel ve vzduchu. Podle záchranného plánu, který má Gabriele Del Torchio ve středu představit představenstvu, by společnost mohla zrušit až 4000 pracovních míst, informoval dnes podle agentury APA římský deník Il Messaggero.

    Plán údajně počítá i se snížením platů vrcholových manažerů nebo s úsporami v nákladech na údržbu. Flotila letadel by se měla zmenšit o zhruba deset strojů. Plán údajně předvídá i novou organizaci letových tras.

    Problémová Alitalia nevytvořila zisk více než deset let. Správní rada Alitalie v první polovině října schválila plán záchrany podniku v celkovém objemu 500 milionů eur (téměř 13 miliard Kč). Součástí je navýšení kapitálu o 300 milionů eur. Lhůta pro zapojení investorů do tohoto programu vyprší ve čtvrtek. Zbývajících 200 milionů eur mají podle firmy zajistit bankovní půjčky.

    Největším akcionářem italských aerolinek je s podílem 25 procent Air France-KLM. Francouzsko-nizozemská letecká společnost se podle médií do programu zvýšení kapitálu nezapojí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka