ČSA po dvou letech obnoví lety z Prahy do Bratislavy

15.11.2013


    Bratislava 14. listopadu (ČTK) - České aerolinie (ČSA) v prosinci po více než dvou letech obnoví lety z Prahy do Bratislavy. Dopravce ze začátku nabídne šest zpátečních spojů týdně, od března příštího roku bude mezi oběma metropolemi provozovat s výjimkou soboty dva lety denně. Po příletu do Bratislavy budou stroje ČSA pokračovat v letu na nové lince ze slovenské metropole do Košic. ČTK o tom dnes informovalo bratislavské letiště.    "ČSA je pro nás dlouholetým partnerem a jsme rádi, že tuto linku provozují právě ony. Věříme, že se spolupráce s nimi bude rozvíjet i ohledně dalších destinací," uvedl šéf bratislavského letiště Ivan Trhlík.

    Spoje z Prahy do Bratislavy ČSA obnoví 11. prosince, na lety nasadí vrtulové stroje ATR. Na lince budou aerolinky provozovat po dvou zpátečních linkách v pondělí, ve středu a v pátek. Nabídku letů rozšíří na jaře příštího roku. ČSA současně zavedou letecké spojení mezi Bratislavou a Košicemi, na které nasadí stroje z obnovené mezinárodní linky.

    "Slovensko je pro České aerolinie tradiční a přirozený trh, na kterém bychom chtěli být v budoucnu aktivnější. V současnosti můžeme cestujícím na Slovensku nabídnout produkty, po nichž se poptávka zvyšuje, ale které na trhu chybějí. To je hlavní důvod otevření nových spojení Českých aerolinií na Slovensku," doplnil v tiskové zprávě výkonný ředitel ČSA pro obchod a marketing Josef Sinčák.

    Na trase mezi Bratislavou a Košicemi nebudou mít ČSA konkurenci. Slovenský letecký dopravce Danube Wings dnes totiž oznámil, že koncem toho měsíce po čtyřech letech zruší pravidelné lety mezi dvěma největšími městy na Slovensku. Tento krok společnost odůvodnila tím, že nedokázala přilákat dostatek cestujících, kteří by za letenku zaplatily cenu odpovídající nákladům na provoz linky. "Linka může mít význam pro renomovaného přepravce, který jejím prostřednictvím může svážet cestující na větší letiště s relevantní nabídkou navazujících letů do dalších destinací," uvedl podle slovenských medií generální ředitel Danube Wings Ján Rostáš.

    Bratislavské letiště M.R. Štefánika je dlouhodobě ve stínu blízkého vídeňského letiště, které využívá i mnoha Slováků. Bratislava nemá přímé letecké spojení s řadou metropolí.

    ČSA přestaly létat mezi Prahou a Bratislavou v létě roku 2011. Aerolinky tehdy nabízely přímé spojení z Bratislavy do šesti destinací, tyto lety ovšem v témže roce zrušily.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka