V Soulu havarovala helikoptéra, narazila do výškové budovy

18.11.2013


    Soul 16. listopadu (ČTK) - V Soulu se dnes zřítila helikoptéra, když listem rotoru zavadila o výškovou budovu s luxusními byty. Při nehodě zahynuli oba piloti, obyvatelé domu vyvázli bez zranění, napsala agentura AP.

    Neštěstí se událo ve známé prominentní čtvrti Gangnam. Věžák o 38 patrech, do kterého stroj narazil, je součástí rezidenční komplexu I-Park, kde jsou jedny z nejdražších bytů v jihokorejské metropoli.

    Zřícená helikoptéra patřila společnosti LG Electronics a havarovala jen krátce před plánovaným přistáním, kde měli nastoupit pasažéři a odletět na jih země.

    "Spal jsem, když mě probudil výbuch. Znělo to, jako kdyby vypukla válka," citovala AP jednoho z obyvatel bytového domu. Z televizních záběrů, které odvysílaly místní televize, je patrné, že okna ve vyšších patrech jsou vytlučená.

    Prozatím není jasné, co nehodě předcházelo. Soul byl sice dnes ráno zahalen mlhou, úřady ale prozatím neví, zda svou roli sehrálo špatné počasí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka