Američtí policisté šetří zvláštní incident, muž vypadl z letadla

18.11.2013


    Washington 17. listopadu (ČTK) - Zvláštní letecký incident vyšetřují v těchto dnech američtí policisté. Již ve čtvrtek pilot malého soukromého letadla řídící věži v Miami hlásil, že muž, kterého vezl, z letounu vypadl. Ihned se rozběhlo pátrání na pevnině i na moři a v sobotu bylo konečně tělo oběti nejspíš nalezeno, uvedla agentura AP. Muž prý z letadla spadl sám, cizí zavinění se zatím neprokázalo.

    "I když předpokládáme, že nalezené tělo patří Gerardu Nalesovi, vyšetřovatelé ještě čekají na oficiální identifikaci od soudního lékaře," uvedl k případu detektiv Alvaro Zabaleta.

    Pilot stroje typu Piper PA-46 vyslal volání o pomoc ve čtvrtek odpoledne. Dispečerovi sdělil, že cestující otevřel dveře letounu a vypadl z něj. Letadlo jen chvíli předtím vzlétlo z letiště Tamiami jižně od Miami. "Mám otevřené dveře a pasažéra, který vypadl. Jsem šest mil od Tamiami," uvedl tehdy pilot. "Říkáte, že cestující vypadl z vašeho letadla?" ptali se ho z řídící věže. "Přesně tak, pane. Otevřel zadní dveře a prostě vypadl z letadla," odpověděl pilot.

    Letoun letěl ve výšce 600 metrů, na jeho palubě byli pouze dva lidé. Vyšetřovatelé zatím nemají žádné důkazy, že by byl pilot za nehodu zodpovědný.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka