Stávka na dva dny uzavře hlavní chorvatské letiště v Záhřebu

21.11.2013


    Záhřeb 20. listopadu (ČTK) - Stávka na dva dny uzavře hlavní chorvatské letiště v Záhřebu. Důležitý dopravní uzel nebude fungovat ve čtvrtek a v pátek, a to kvůli sporům mezi vedením firmy a zaměstnanci. Spory se podle chorvatské agentury HINA týkají budoucího rozšíření letiště a možných personálních změn. V Záhřebu budou moci přistávat jen vojenské nebo vládní letouny, jiné stroje pouze v případě nouze.

    Stávka začne ve čtvrtek v 10:00 a skončí o půlnoci v pátek. Jak uvedl na tiskové konferenci Ante Dujić, který zastupuje čtyři místní odborové svazy, zaměstnanci se obávají plánovaných změn v řízení letiště i v souvislosti s jeho další expanzí. Mají strach, že by mohli přijít o práci, stávkou tak chtějí bránit svá práva. "Je nám líto cestujících, ale takový je život," řekl Dujić, jehož citoval deník Jutarnji list.

    Podle Miroslava Drljači z vedení letiště je ale stávka neoprávněná a nezákonná. Zaměstnanci letiště podle něj mají mnohem více práv než mnozí jiní zaměstnanci v Chorvatsku a ani v budoucnu se na tom nic nezmění.

    Kvůli dvoudenní stávce bude nutné zrušit asi 120 letů, což letiště bude stát zhruba 900.000 kun (asi 3,2 milionu Kč) denně.

    Záhřebské letiště každoročně využije asi 2,2 milionu návštěvníků Chorvatska, kteří směřují zejména do přímořských letovisek. Letiště by rádo toto číslo zvýšilo až na pět milionů.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka