Nejtišším leteckým dopravcem na Ruzyni byl vyhlášen Aeroflot

29.11.2013


    Praha 28. listopadu (ČTK) - Nejtišším dopravcem na pražském ruzyňském letišti byly pro letošní rok v kategorii proudových letadel vyhlášeny ruské aerolinie Aeroflot. V kategorii vrtulových letadel zvítězily České aerolinie. Výsledky sedmého ročníku soutěže o nejtiššího dopravce dnes v tiskové zprávě oznámilo Letiště Praha.

    Měření hluku, na základě kterých byly jednotlivé aerolinie hodnoceny, se uskutečnila v době největšího vytížení letiště - v období od poloviny května do října. Podobně jako v loňském roce se do hodnocení započítávaly naměřené údaje nejen na hlavní, ale i vedlejší vzletové dráze. Ta byla letos vzhledem k opravám hlavní ranveje používána daleko častěji než je obvyklé, doplnilo letiště.

    "Jsem ráda, že letecké společnosti, byly díky této soutěži už sedmým rokem motivovány k používání nových tišších letadel. Oceňujeme ty dopravce, kteří respektují hygienické limity a zároveň se snaží také svým provozem být ohleduplní k občanům, kteří v okolí letiště žijí," uvedla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6, která se spolu s letištěm na pořádání soutěže podílí.

    Vloni byla nejtišším dopravcem na pražském letišti vyhlášena charterová dceřiná společnost Českých aerolinií Holidays Czech Airlines a v kategorii vrtulových strojů vyhrály Austrian Airlines. České aerolinie jsou spolu s pražským letištěm součástí Českého Aeroholdingu, který letecké společnosti s majetkovou účastí státu sdružuje.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka