Polsko jedná o možnosti koupit malý podíl v EADS

05.12.2013


    Varšava 4. prosince (ČTK) - Polská vláda jedná o možnosti koupit jedno až dvě procenta akcií v evropském výrobci letecké techniky EADS. Polsku by to pomohlo posílit vojenskou spolupráci v rámci Evropské unie, uvedl dnes polský list Gazeta Prawna.

    "Těžko říct, zda by takové řešení bylo pro nás užitečné. ale uvažujeme o tom," citoval deník mluvčího polského ministerstva obrany Jacka Sontu. Jednání se podle něj týkají "oblastí možné kooperace". Ministerstvo zprávu podle agentury Reuters odmítlo komentovat.

    EADS je ve své civilní části zejména mateřskou společností výrobce letadel Airbus a skupina letos v rámci restrukturalizace rozhodla, že svůj název změní na Airbus Group. Mimo to je výrobcem zbrojní a vesmírné techniky a tyto divize chce od začátku příštího roku sloučit do jednoho celku. To si podle vedení firmy vyžádá rušení tisíce pracovních míst, proti čemuž minulý týden masově protestovali zaměstnanci EADS v Německu.

    V EADS mají vlády Francie a Německa po 12 procentech akcií. Menší podíl vlastní Španělsko.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka