Doručování zásilek bezpilotními letouny testuje i Deutsche Post

06.12.2013


    Berlín 5. prosince (ČTK) - Doručování zásilek bezpilotními letouny zkouší, podobně jako americký internetový obchodní dům Amazon, také německá poštovní a přepravní společnost Deutsche Post DHL. Informovala o tom dnes agentura AFP.

    Mluvčí německé společnosti uvedla, že bezpilotní stroje jsou součástí výzkumného projektu, jehož prezentace byla plánována dlouho předtím, než Amazon minulou neděli oznámil, že zkouší totéž.

    Konkrétní plán zavedení tohoto způsobu distribuce zatím německá společnost nemá. "Jsme teprve na začátku," řekla mluvčí a dodala, že bezpilotní letouny by mohly sloužit zejména při distribuci léků.

    Šéf Amazonu Jeff Bezos minulou neděli televizi CBS řekl, že bezpilotní stroje by mohly doručovat balíčky o hmotnosti až pět liber (2,3 kilogramu), které tvoří zhruba 86 procent zásilek, jež Amazon odbavuje. Podle firmy by se plán mohl uskutečnit nejdřív v roce 2015.

    Podobné záměry má také například australská společnost Zookal, zabývající se půjčováním učebnic a univerzitních skript. Službu chce nabízet od příštího roku.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka