Ruzyňské letiště zrušilo kvůli počasí v Evropě pět letů

07.12.2013


    Praha 6. prosince (ČTK) - Pražské letiště Václava Havla dnes dopoledne kvůli špatnému počasí, které panuje v severních částech Evropy, zrušilo pět spojů s Británií a Ruskem. Nepřiletí letadla z Londýna a Moskvy a neodletí letadla do Londýna, Moskvy a Glasgow, řekl ČTK mluvčí pražského letiště Michal Řehořek.

    Na Británii, Skandinávii a severní Německo již ve čtvrtek udeřila mohutná bouře Xaver, kterou provází vichr o síle orkánu a která si vyžádala zřejmě už čtyři oběti. Nejvíce byly zasaženy britské ostrovy.

    Na celém severu Evropy byla zrušena řada železničních, leteckých a lodních spojů. V pobřežních oblastech se staví protipovodňové bariéry kvůli obavám ze záplav vysokými mořskými vlnami.

    Do České republiky přinesla bouře Xaver v noci na dnešek silný vítr a sněžení, které zkomplikovaly zejména v severní části země silniční i železniční dopravu a omezily dodávky elektřiny. V Královéhradeckém kraji a na Semilsku vyhlásil ČEZ kalamitní stav.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka