Lety do Vídně v rámci PPL výcviku

18.12.2013


    V rámci výcviku PPL v naší škole realizujeme i lety do zahraničí, mimo jiné i do poměrně náročného letového prostoru Vídeňského letiště LOWW. Praxe z těchto krátkých však o to více intenzivních letů je neocenitelná. Hlavními přínosy pro studenty jsou:
•    Praxe z plánování letu do zahraničí
•    Realizace letu pomocí radionavigačních zařízení (viz. dále důvody proč je používat)
•    Praxe s komunikací v zahraničí
•    Podávání letových plánů a briefingy pro zahraniční lety

Příprava a letový plán, destinace LOAV
    Vhodnou destinací pro realizaci VFR letu v rámci prostoru LOWW je LOAV – Voslav ležící v blízkosti CTR LOWW. Pro přípravu je nutné použít oficiální mapy a zdroje jako jsou AIP, Eurocontrol a Jepessen. Na přibližovací mapce Jepessen níže je vidět, že se jedná o poměrně náročný prostor a je třeba ostražitosti pilota i dobrého/vhodného plánování trasy.    Většina prostorů kolem LOWW je třídy C, do kterých je možné letět jako VFR za určitých podmínek a dle toho je třeba uzpůsobit i plánování trasy. Vhodnou trasou pro nenarušení SRA C IV LOWW je MIKOV STO TUN. Příletový radiál ve směru MIKOV STO a jeho dodržování nám zaručí vyhnutí se prostoru třídy C horizontálně.

    Na mapkách se člověk dočká i zkratek jako je například TMZ, které sami o sobě říkají, že se do prostoru nemůže bez odpovídače atd.

    Následně je třeba proletět MCTR vojenského letiště Tulln a s tím spojenou komunikací. Pro přelet tímto prostorem je vhodné použít VOR TUN, který lze následně použít pro let na vstupní bod do ATZ LOAV.

ATZ LOAV – procedury v prostoru letiště
    Byť se jedná o neřízené letiště a s tím spojené postupy dle L2, má toto letiště poměrně přísné a navigačně náročné přibližovací postupy. Pro let v prostoru ATZ je třeba následovat sérii bodů tvořících přílet či odlet a dále důsledně dbát výškového omezení pro nenarušení prostoru třídy C bez povolení. Pro přílet a odlet obsahují oficiální zdroje mimo jiné i nastavení odpovídače.    Záměrem tohoto článku není poskytnout informace jak přesně let naplánovat a letět, takže všem přeji šťastné plánování a happy landings.

Lukáš Kyzlink, Instruktor Flying Academy

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka