České aerolinie končí s lety do Abú Zabí

19.12.2013


    Praha 18. prosince (ČTK) - České aerolinie po necelých třech letech odchází z linky do Abú Zabí. Poslední letadlo se na let do Spojených arabských emirátů vypraví 16. ledna, uvedla dnes tuzemská letecká společnost. Linka ubírala zákazníky dalšímu spojení do Asie z Prahy do Soulu. Tu provozují ČSA i Korean Air, které jsou akcionářem Českých aerolinií. Spojení Praha - Soul hodlají ČSA naopak od léta posílit.    "Paralelní operování spojů do mnoha destinací v Asii přes Abú Zabí a nově přes Soul způsobovalo kanibalizaci na obou produktech, čímž docházelo k obchodnímu i ekonomickému poškozování obou linek," uvedly ČSA. Ty do Abú Zabí létají čtyřikrát týdně a třikrát v týdnu létají do korejského Soulu. Kromě nich do jihokorejské metropole čtyřikrát týdně létají i Korean Air, které si s ČSA na lety vzájemně prodávají letenky. Od zahájení letní sezóny v březnu plánují ČSA nabídku vlastních letů do Soulu rozšířit na čtyři týdenní frekvence.

    Druhým důvodem pro ústup z letů do Spojených arabských emirátů je podle ČSA tlak konkurenčních Emirates Airlines na lince mezi Prahou a Dubají a oznámení dopravce Qatar Airways otevřít od nadcházející letní sezóny nové pravidelné spojení z Prahy do Dauhá. Qatar Airways byly společně s Korean Air zájemci o majetkový vstup do Českých aerolinií. Na rozdíl od korejského dopravce ale od ochodu nakonec ustoupily.

    Vypuštěním Abú Zabí jako přestupního bodu ze sítě ČSA cestující nepřijdou o spojení do nejžádanějších destinací jako jsou Bangkok, Singapur nebo Austrálie. ČSA budou dále tyto destinace operovat ve spolupráci s Korean Air na linkách s přestupem právě v Soulu, dodala letecká společnost.

zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka