Alitalia úspěšně dokončila navýšení kapitálu o 300 milionů eur

21.12.2013


    Řím 20. prosince (ČTK) - Zadlužená italská letecká společnost Alitalia úspěšně dokončila plánované navýšení kapitálu o 300 milionů eur (přes osm miliard korun). Oznámila to dnes firma. Dodala, že do navýšení se zapojili tři noví akcionáři - státní poštovní společnost Poste Italiane, banku UniCredit a holding Odissea.

    Navýšení kapitálu je součástí záchranného plánu v celkové hodnotě 500 milionů eur, který představenstvo Alitalie schválilo v první polovině října. Plán má pomoci udržet aerolinky na nohou, dokud se nepodaří najít strategického investora.

    Šéf podniku Gabriele Del Torchio dnes potvrdil, že Alitalia jedná o možné investici ze strany letecké společnosti Etihad Airways ze Spojených arabských emirátů. Dodal však, že existují také další možnosti.

    Podle italského listu La Repubblica chtějí aerolinky Etihad do Alitalie investovat 350 milionů eur, a získat tak v italském podniku podíl 49 procent. Hlavním akcionářem Alitalie byla donedávna s podílem 25 procent francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM. Ta se ale odmítla zúčastnit navýšení kapitálu, a její podíl tak klesl na sedm procent.

    Dluh Alitalie činí více než 800 milionů eur a firma denně ztrácí kolem 700.000 eur. V posledních letech Alitalia prudce snižovala výdaje, stále se však potýká s ostrou konkurencí ze strany nízkonákladových leteckých přepravců v Evropě, slabou poptávkou na domácích linkách a nedostatkem kapitálu na investice.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka