Ruské úřady odebraly licenci společnosti, jejíž letoun havaroval

21.12.2013


    Moskva 20. prosince (ČTK) - Ruská letecká společnost Tatarstan, jejíž Boeing 737 v polovině listopadu tragicky havaroval v Kazani, přijde v poslední den letošního roku o licenci. Na svých internetových stránkách to dnes oznámil federální úřad Rosavijacija, který má v Rusku na starosti civilní leteckou dopravu. Při nehodě tehdy zahynulo všech 50 lidí na palubě letadla.

    Rosavijacija sdělila, že Tatarstanu bude 31. prosince zrušena licence kvůli řadě pochybení, na která přišli vyšetřovatelé při zjišťování příčin tragédie. Letecká společnost podle úřadu porušila řadu licenčních podmínek, včetně norem délky letové pracovní doby posádek, času na jejich odpočinek i zajištění jejich kvalifikace.

    Vyšetřovatelé prý mimo jiné přišli na to, že pilot mohl mít falešnou pilotní licenci. Zjistili totiž, že ji získal ve výcvikovém středisku, které bylo uzavřeno kvůli podezření, že působí ilegálně.

    Boeing 737 aerolinek Tatarstan, který letěl do Kazaně z Moskvy, se zřítil 17. listopadu při opakovaném pokusu o přistání v metropoli Tatarské autonomní republiky. V jeho troskách našla smrt celá šestičlenná posádka i všech 44 cestujících, mezi nimiž byly i dvě malé děti a syn tatarstánského prezidenta.

    Příčinou havárie byla podle odborníků zřejmě ztráta rychlosti stroje v důsledku chyby pilota, který se údajně s letounem vůbec poprvé pokoušel o opakované přistání.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka