Aerolinky British Airways umožnily používat mobil i při startu

21.12.2013


    Londýn 19. prosince (ČTK) - Cestující na palubách letadel společnosti British Airways ode dneška nemusejí během startu a přistávání vypínat své mobilní telefony nebo elektronické čtečky knih. Aerolinky totiž jako první letecký dopravce v Evropě povolily tyto přístroje používat po celou dobu letu. Přístroje však musejí být přepnuty do režimu "letadlo", ve kterém není možné psát zprávy, připojit se na internet ani telefonovat. Firma dnes uvedla, že tuto činnost umožňují jen omezeně a jen na některých linkách.

    Chytré telefony, počítačové tablety nebo čtečky musely být dosud při popojíždění po letišti, vzletu a přistání zcela vypnuty. Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) ale na začátku měsíce upravila pokyny týkající se používání elektronických zařízení v letadlech. Pravidla v tomto smyslu už v listopadu uvolnil americký Federální úřad pro letectví (FAA). Podle serveru BBC se těmito opatřeními začalo řídit několik leteckých dopravců v USA.

    Aerolinkám British Airways zmírnění pravidel pro používání elektronických přístrojů povolil britský Úřad pro civilní letectví, neboť aerolinky prošly bezpečnostními testy.

    Podle výcvikového kapitána British Airways Iana Pringlea to cestujícím poskytne průměrně 30 minut čtení nebo prohlížení navíc. Opatření se ale nevztahuje na laptopy. Pracovat na nich tak nadále nebude možné při startu ani přistání. Firma to zdůvodňuje nebezpečím úrazu nebo možným zpomalením evakuace při výjimečných událostech.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 03.10.2017 01:59, Vložil : yeezy shoes

NIKE LBJ12 ELITE,NIKE PAUL GEORAGE PG1, yeezy shoes http://www.rdscv.com/

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka