Čínský miliardář se pohřešuje po letu nad svým zámkem ve Francii

23.12.2013


    Paříž 21. prosince (ČTK) - Francouzští záchranáři pokračovali dnes v pátrání po pasažérech z vrtulníku, který se v pátek večer zřítil do řeky Dordogne na jihozápadě Francie. Oznámila to agentura AFP. Mezi čtyřmi osobami na palubě byl i čínský miliardář Lam Kok, který letěl na obhlídku právě zakoupeného zámku z 16. století s vinohradem.

    Stroj pilotoval James Grégoire, který ve čtvrtek prodal své vinařství Château de La Rivière šestačtyřicetiletému čínskému podnikateli, jehož hongkongská skupina Brilliant se zaměřuje na obchodování s vzácnými čaji a luxusními nemovitostmi. Na palubě byl také jeho dvanáctiletý syn a tlumočník.

    Záchranáři okolo půlnoci, před přerušením pátrání, nalezli trosky stroje a chlapcovo tělo. Dnes od rozbřesku potápěči pátrali v řece, zda nenaleznou tři pohřešované, zatímco policisté se psy prolézali břehy v okolí místa, kde se podle očitého svědka helikoptéra zřítila. Z vody se zatím podařilo dostat několik menších kusů plechu z pilotní kabiny a fotoaparát.

    Vrtulník, který měl obletět asi 65 hektarů panství, se z dosud neznámých příčin zřítil. Tragický let měl být vyvrcholením oslav koupě, představující dosud největší čínskou investici do vinařství v regionu Bordeaux. Let si podle BBC na poslední chvíli rozmyslela miliardářova manželka se slovy, že se děsí vrtulníků.

    Na místo neštěstí dnes dorazila i delegace z čínského velvyslanectví.

    Čínští investoři v posledních čtyřech letech koupili desítky francouzských zámků a Čína se nedávno stala největší vývozní destinací vín z okolí Bordeaux.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka