Britské letadlo narazilo v JAR před startem do letištní budovy

26.12.2013


    Johannesburg 23. prosince (ČTK) - Letadlo britské společnosti British Airways s 202 lidmi na palubě narazilo křídlem do letištní budovy v Johannesburgu. Při nehodě se zranili čtyři zaměstnanci letiště. Podle jihoafrického listu Mail and Guardian se nehoda vyšetřuje.    Boeing-747 měl odstartovat v neděli večer místního času na londýnské letiště Heathrow. Kontrolní věž mu určila startovací dráhu, avšak pilot zvolil jinou. Byla příliš úzká a stroj pravým křídlem narazil do letištní budovy. Nikdo ze 185 pasažérů ani 17 členů posádky letu nebyl zraněn.

    Na palubě byla i Harriet Tolputtová z nevládní organizace Oxfam a na Twitteru napsala, že "zraněn nebyl nikdo kromě pilotovy cti". Postěžovala si ale, že při evakuaci byli přednostně z letadla vyvedeni pasažéři z první třídy.

    Další z pasažérů John Hart sdělil, že letadlo právě rolovalo, když se ozvala rána. Kapitán prý nehodu popsal jako "malý incident", avšak všichni, kdo seděli na pravé straně, viděli, co se stalo. Lidé prý mohli z letadla vystoupit asi po hodině, ale zatím se nedostali k zavazadlům.

    British Airways oznámila, že všem pasažérům byl zajištěn hotel a připravuje se pro ně náhradní let.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka