Konglomerát Textron koupí menšího výrobce letadel Beechcraft

28.12.2013


    Washington 27. prosince (ČTK) - Americký konglomerát Textron, který vyrábí například letadla Cessna, se za zhruba 1,4 miliardy dolarů (27,9 miliardy Kč) rozhodl koupit menšího výrobce soukromých letadel Beechcraft. Oznámila to firma Textron. Obchod jí může pomoci rozšířit nabídku v době, kdy se potýká s poklesem prodeje menších soukromých letadel, napsal server bloomberg.com.    Odvětví soukromých letadel se pomalu vzpamatovává z globální hospodářské krize z roku 2008. Trh s těmito stroji se během následujících čtyř let propadl skoro o 30 procent. Loni byly dodávky soukromých letadel na celém světě oproti vrcholu z roku 2008 nižší o 48,9 procenta, napsala dnes agentura AFP.

    Beechcraft v únoru po zhruba tři čtvrtě roce ukončil program bankrotové ochrany před věřiteli a hledal zájemce pro svou ztrátovou divizi proudových letadel.

    Transakce podle agentury Bloomberg umožní doplnit modelovou řadu Cessen, která zahrnuje dvoumístné stroje či letouny s turbovrtulovým motorem používané k přepravě lidí a nákladu na menší letiště. Konkurence v tomto segmentu trhu je mírnější než u soukromých letadel, kde má Cessna problémy. Zákazníci z prostředí podniků totiž nyní upřednostňují větší stroje na delší vzdálenosti, a takové Cessna nevyrábí, píše bloomberg.com.

    Konglomerát Textron, který kromě Cessen vyrábí mimo jiné vrtulníky Bell, chce transakci financovat z vlastních peněz a pomocí nového úvěru ve výši až 1,1 miliardy dolarů. Společnost sdělila, že s Beechcraft dosáhla dohody o koupi. Beechcraft přitom uvedl, že pokud se mu podaří získat lepší nabídku, bude muset Textronu zaplatit poplatek za ukončení kontraktu.

Zdroj ČTK

Foto: wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka