Po poruše letadla T.Servisu uvízlo 200 českých turistů v Dubaji

10.01.2014


    Praha 9. ledna (ČTK) - Čeští turisté, kteří se vraceli ze Srí Lanky letadlem společnosti Travel Service, strávili kvůli poruše letadla deset hodin na letišti v Dubaji. ČTK o tom informovala výkonná ředitelka CK Exim tours Romana Slížková. Podle serveru Novinky.cz aerolinie cestujícím nezajistily na noc ubytování v hotelu ani občerstvení. Travel Service poslal pro cestující náhradní letadlo. Cestujícím se letecká společnost za komplikace omluvila.

    "Zkomplikovalo se to tím, že v Dubaji musí mít český občan vstupní vízum. Letadlo přistálo na vedlejším letišti, kde není v tranzitu hotel," uvedla Slížková. Podle ní mělo letadlo kolem 11:30 odstartovat do ČR. Klienti podle ní dostali deky z letadla a občerstvení.

    Podle společnosti Travel Service přistálo letadlo na letišti v Dubaji kvůli doplnění paliva. Před plánovaným odletem se objevila technická závada na palivovém systému, kterou se ale nepodařilo odstranit, řekla ČTK mluvčí letecké společnosti Vladimíra Dufková. "Cestujícím bychom rádi poskytli ubytování na hotelu, ale z důvodu velké časové náročnosti vyřídit pro 127 cestujících vstupní víza, jsme tuto variantu nemohli realizovat a cestující zůstali v tranzitní zóně na letišti do příletu náhradního letadla," dodala mluvčí.

    Někteří cestující jsou údajně na cestě již 30 hodin. Novinky.cz uvedly, že letadlo bylo podle cestujících porouchané od začátku, ale aerolinie se jej rozhodly odstavit až v Dubaji ve středu ve 23:00 večer místního času (20.00 SEČ). "Nebýt zástupců letiště, tak nemáme ani vodu," cituje server jednu z cestujících. Podle Dufkové ale zpoždění odletu z Kolomba na Srí Lance způsobila zdravotní indispozice jedné z cestujících.

    Let společnosti Travel Service QS 4129 měl plánovaný přílet do Prahy v 1:35 ráno. Celkové zpoždění by podle Travel Service mělo být 16 hodin.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka