Karlovarském letiště znovu překonalo rekord v počtu cestujících

12.01.2014


    Karlovy Vary 12. ledna (ČTK) - Letiště v Karlových Varech, které vlastní Karlovarský kraj, odbavilo loni rekordních 104.469 cestujících. Překonalo tak loňský rok, kdy terminálem letiště prošel do té doby nejvyšší počet 103.682 lidí. ČTK o tom informoval marketingový manažer letiště Radek Zábranský. Počet přilétajících a odlétajících rostl i přes pozastavení dvou linek.

    Počet cestujících, kteří na letišti svoji cestu začínají či končí (termináloví cestující), dosáhl loni 101.123. Kromě toho letiště registrovalo i 3346 tranzitních cestujících.

    "Opět byla překonána hranice 100.000 odbavených cestujících v jednom roce, a to i za situace, kdy v průběhu roku došlo k výpadku dvou linek, společnosti Rossiya do Sankt Petěrburgu (Petrohradu) a ČSA do Samary. Výpadek cestujících na těchto dvou linkách byl totiž zcela kompenzován nárůstem počtu cestujících na tradičních linkách, zejména na lince z a do Moskvy, kde došlo k výraznému navýšení obsazenosti na jednotlivých letech," uvedl hejtmanův náměstek Petr Navrátil (ČSSD).

    Stabilně nejvýznamnější pozici si drží linka z a do Moskvy, jejíž podíl se zvýšil na zhruba 68 procent z celkového počtu odbavených cestujících, následují linky do Petrohradu a Jekatěrinburgu. Mezi leteckými společnostmi, které létají do Karlových Varů, si vedoucí pozici udržuje a posiluje společnost České aerolinie (ČSA). Následují letecké společnosti Aeroflot a Ural Airlines.

    Kromě pravidelných linek fungovala během letní sezony charterová linka do turecké Antalye, kterou využilo 1229 cestujících, což odpovídá kapacitě, která je této lince určena pro zákazníky z karlovarského regionu.

    "Objem počtu cestujících na našem letišti v roce 2013 bude mít nepochybně pozitivní odraz i v hospodářských výsledcích za loňský rok, přičemž výpadek dvou linek nebude mít zásadní negativní dopad. Už nyní je možné konstatovat, že společnost opět splní finanční plán a bude zisková, což je v současné době velmi pozitivní skutečnost," uvedl ředitel letiště Václav Černý.

    Pro letošní rok společnost Letiště Karlovy Vary předpokládá další mírný nárůst počtu odbavených cestujících. V průběhu roku bude zavedeno charterového spojení z Düsseldorfu, což je projekt subjektů cestovního ruchu v regionu pod vedením společnosti Lázně Františkovy Lázně a krajského úřadu ve spolupráci s německou společností Euromed.

    Letiště předpokládá pro tento rok i významné investiční aktivity, z nichž nejdůležitější bude zahájení výstavby nového objektu stanice letištní Záchranné a požární služby.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka