Brněnský projekt na vyhledání letenek chce být největší na světě

12.01.2014


    Brno 10. ledna (ČTK) - Internetový vyhledávač letenek nízkonákladových dopravců Skypicker.com, kteří založili brněnští studenti, se chce do dvou let stát největším vyhledávačem na světě. Tento týden ohlásil akvizici webu WhichAirline.com, který v Česku funguje pod značkou Aletenky.cz. Ty jsou na trhu osm let, uvedl dnes v tiskové zprávě manažer projektu Skypicker.com Oliver Dlouhý.

    Do projektu Skypicker.com totiž vstoupil investor Touzimsky Airlines, s.r.o. Právě ten má pomoct k vytyčenému cíli. Patří do skupiny Touzimsky Kapital, která je na trhu od roku 2011 a věnuje se poradenství a investicím. Akvizice je zajímavá tím, že menší firma pohltila větší. "Zatímco loňský obrat Skypickeru přesáhl deset milionů korun, díky akvizici WhichAirline očekáváme prudký nárůst návštěvnosti našich webů, který přesáhne 500.000 osob měsíčně. To by mělo vést k očekávanému letošnímu obratu ve výši 50 milionů korun," řekl Dlouhý. Letos chce také zahájit prodej letenek po celém světě.

    Skypicker vznikl teprve v roce 2012, loni získal čtvrté místo v anketě Křišťálová lupa v kategorii Globální projekty českých tvůrců.

    Projekt WhichAirline pocházel také z dílny brněnských studentů, nyní manželů Nevosádových, kteří provozují firmu Two bits. Z prodeje letenek získávali od dopravců provizi mezi jedním až pěti procenty, v době krize se však částka snižovala. Některé aerolinie, jako například Ryanair, jim údajně dokonce provizi odmítaly vyplácet.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka