Ztrátová Alitalia potvrdila, že požádá banky o další peníze

14.01.2014


    Milán 13. ledna (ČTK) - Ztrátové italské aerolinky Alitalia požádají banky o další peníze. Řekl to dnes generální ředitel Gabriele Del Torchio, který tak potvrdil dřívější spekulace v médiích. Alitalia si přitom už loni zajistila půl miliardy eur (více než 13 miliard Kč) ve formě úvěrů a zvýšení kapitálu.

    Italský deník Il Messaggero na začátku měsíce informoval, že Alitalia požádala banky o rozšíření říjnové úvěrové dohody o 50 milionů eur. Zpráva tak naznačila, že firma by se mohla opět potýkat s nedostatkem hotovosti. Del Torchio dnes podle agentury Reuters akcionářům řekl, že Alitalia banky požádá o další peníze.

    Alitalia se loni v říjnu dohodla s bankami na úvěrech v objemu 200 milionů eur. V prosinci pak firma úspěšně zvýšila kapitál prodejem akcií za 300 milionů eur. Tyto peníze by podle analytiků měly její letadla udržet ve vzduchu dalších šest měsíců.

    Del Torchio dnes také řekl, že kdyby se aerolinkám nepodařilo splnit cíle stanovené v podnikatelském plánu, bylo by další zvýšení kapitálu nevyhnutelné.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka