Francie prodá jednoprocentní podíl v Airbusu

16.01.2014


    Paříž 15. ledna (ČTK) - Francie prodá zhruba jednoprocentní podíl v evropském výrobci letecké techniky Airbus Group. Oznámila to dnes francouzská vláda, která se v poslední době snaží prodejem státního majetku zlepšit stav veřejných financí. Prodejem podílu v Airbusu by vláda mohla získat kolem 456 milionů eur (12,5 miliardy Kč).

    Vláda nabídne institucionálním investorům osm milionů akcií Airbusu, jejichž cena dnes na burze uzavřela na 56,64 eura za kus. Ministerstvo financí podle agentury Reuters uvedlo, že prodej nezmění vliv francouzské vlády na řízení podniku.

    Airbus loni prošel změnami ve vlastnické struktuře, podle kterých by nyní měly ve firmě držet vlády Francie a Německa po 11 procentech akcií s hlasovacími právy.

    Francouzská vláda již v loňském roce prodala podíly v dodavateli vojenské techniky Safran a provozovateli pařížských letišť Aéroports de Paris.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka