Travel Service vloni přibylo o 23 procent cestujících

20.01.2014


    Praha 20. ledna (ČTK) - Letecké společnosti Travel Service vloni vzrostl počet cestujících o téměř 23 procent na 4,3 milionů lidí. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Vlaďka Dufková. Na pravidelných linkách provozovaných pod značkou SmartWings společnost přepravila 1,2 milionu lidí, což byl nárůst o 59 procent. Travel Service na konci loňského roku oznámil dohodu na koupi třetiny Českých aerolinií.

    "Pokud bychom do celkových přepravních výsledků započítali také lety pro jiné letecké společnosti (ACMI - pronájem letadel s posádkami do zahraničí), celkový počet přepravených pasažérů činí více než 5,1 milionu cestujících," uvedla Dufková. Objem přepravovaných cestujících uskutečněný pod hlavičkou jiných společností podle ní meziročně vzrostl pětkrát.

    Pronájem letadel a personálu jiným společnostem umožňuje využít kapacity společnosti v zimním období, kdy v ČR klesá o létání zájem. Největší objem letadel Travel Service pronajímá kanadské společnosti SunWing. Aktuální kontrakt na maximálně jedenáct strojů na každou jednotlivou sezonu platí do roku 2017. Další letadla Travel Service létají u Pakistan International Airlines, Oman Air, nízkonákladové Jet2.com nebo Mega Maldives.

    Travel Service patří do skupiny Unimex Group vlastněné podnikatelem Jiřím Šimáněm a Jaromírem Šmejkalem. Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem v charterové dopravě v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl trhu má také v Polsku. V roce 2013 Travel Service létal se 42 letadly, další dva stroje Boeing 737-800 mají do flotily dopravce přibýt v únoru a v květnu.

    Začátkem loňského prosince oznámil Travel Service záměr koupit prostřednictvím aerolinií Korean Air 34procentní balík akcií v ČSA. Záměr Travel Service využít opce korejského dopravce, který už na jaře loňského roku v ČSA koupil 44procentní podíl, musí schválit antimonopolní úřady v zemích, kde uvedení dopravci působí.

    ČSA dosud loňské údaje o počtu cestujících neuvedly. V roce 2012 zaznamenaly propad v důsledku zeštíhlování společnosti na zhruba 2,9 milionu cestujících. Podobné počty podle předběžných výsledků očekává dopravce i za loňský rok, uvedl mluvčí ČSA Daniel Šabík. V současnosti ČSA provozují 24 letadel Airbus a ATR.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka