Boeing a divize GE potvrdily zakázku na 40 letadel

21.01.2014


    Seattle (USA) 21. ledna (ČTK) - Divize společnosti General Electric Company si u amerického výrobce letadel Boeing objednala 40 letadel za 3,9 miliardy dolarů (79,3 miliardy Kč) v katalogových cenách. Podle agentury AP to potvrdily firmy. GE Capital Aviation Services, která je leasingovou divizí pro komerční letadla společnosti General Electric, objednávku zadala loni. Jméno kupujícího ale na webu výrobce letadel dosud nebylo uvedeno.

    Zakázka zahrnuje dvacet letadel typu 737 Max 8 a dvacet letadel příští generace Boeing 737-800.

    GE Capital Aviation Services podle serveru BBC uvedla, že nové stroje jí pomohou reagovat na rostoucí poptávku po letounech s nižší spotřebou paliva ze strany zákazníků.

    Boeing loni dodal odběratelům rekordních 648 letadel, a v dodávkách tak překonal konkurenční evropskou společnost Airbus. V objednávkách však za Airbusem zaostává. Oba přední světoví výrobci letadel usilují o další zakázky v době, kdy ziskovost mnoha leteckých společností v minulých letech poškodily vyšší ceny pohonných hmot a zpomalení poptávky po cestování. Aerolinky tak hledají způsoby, jak udržet své náklady na uzdě a udržet se v zisku.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka