Letadlo se syrskou vládní delegací uvázlo na pět hodin v Aténách

22.01.2014


    Damašek/Atény 21. ledna (ČTK) - Letadlo se syrskou delegací mířící na mezinárodní konferenci do Švýcarska uvázlo při mezipřistání na pět hodin v Aténách, kde stroji dlouho nechtěli doplnit palivo. Řecká diplomacie uvedla, že problémem byla pouhá formalita a že letoun dostal povolení odletět. Stroj se také nakonec opět vydal na cestu.

    Podle syrské státní televize měla posádka souhlas použít řecký letecký prostor a přistát v Aténách pro dotankování. Příslušná technická služba to ale několik hodin odmítala učinit s odůvodněním, že se na Sýrii vztahuje mezinárodní embargo. Podle AFP zdržela podle řeckých zdrojů letadlo také jeho inspekce právě kvůli sankcím.

    Mluvčí řeckého ministerstva zahraničí řekl, že určité zpoždění způsobily jenom formality a že letadlo dostalo povolení odletět. "Vše je v pořádku, dostali povolení odstartovat," sdělil. Mluvčí nehovořil o tankování, ale o krátkém zdržení letadla v Aténách.

    Sýrie v pondělí uvedla, že Francie nedala povolení letadlu se syrskou delegací pro přelet nad jejím územím. Francie to ale popřela s tím, že se žádost stále vyřizuje.

    Konference začne ve středu setkáním ministrů v Montreux a v pátek bude pokračovat v Ženevě. Právě tam mají být přítomni zástupci syrské vlády i opozice. Konferenci svolala OSN a pozvánku dostalo asi 40 států. Cílem bude hledat cestu k ukončení syrské krize.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka