Kanadský výrobce letadel Bombardier propustí 1700 zaměstnanců

22.01.2014


    Toronto 21. ledna (ČTK) - Kanadský výrobce letadel a vlaků Bombardier plánuje propustit 1700 zaměstnanců své letecké divize, to znamená asi pět procent celkové pracovní síly. Firma to podle agentur AP a Reuters oznámila v dnešním sdělení zaměstnancům. Bombardier se potýká s nepříznivou situaci na trhu a opakovaně odkládá uvedení svých letadel CSeries a Learjet 85 na trh.

    Propouštění se dotkne 1100 ze 22.200 kanadských zaměstnanců firmy, z toho 80 procent z nich bude v Montrealu, kde má firma ústředí. Zbylá propouštění se budou týkat závodů v USA, kde pro firmu pracuje 5700 lidí.

    Minulý týden Bombardier oznámil další odložení dodávek dlouho očekávaného dopravního letadla CSeries na druhou polovinu příštího roku. Firma má na tento letoun 198 závazných objednávek, což je méně, než předpokládala. Za celý loňský rok Bombardier získal o 19 procent méně nových zakázek na letadla než v roce 2012 a firma vyhlásila plán úspor.

    V České republice kanadská firma působí prostřednictvím českolipské společnosti Bombardier Transportation CR. Ta dodává například komponenty pro vlaky pražského nebo pařížského metra nebo regionální vlaky pro německé a francouzské dráhy.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka