Boeing: Spolehlivost letounů Dreamliner je stále nedostatečná

25.01.2014


    Oslo 24. ledna (ČTK) - Spolehlivost letounů Boeing 787 Dreamliner se zlepšuje, stále však není dostatečná. Uvedl to dnes viceprezident americké společnosti Boeing Mike Fleming. Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě, od uvedení do provozu ho však provázejí četné problémy.    V polovině loňského ledna bylo všech 50 letounů Dreamliner, které byly tehdy po celém světě v provozu, na několik měsíců odstaveno kvůli přehřívání baterií. Později se objevily také další technické problémy.

    Podle Fleminga se nyní spolehlivost Dreamlinerů pohybuje kolem 98 procent, což znamená, že dochází ke zpožděním u zhruba dvou ze stovky letů. Spolehlivost tak stoupla z říjnových 97 procent, ale stále nedosahuje úrovně, se kterou by firma byla spokojena.

    "Se současnou spolehlivostí tohoto letounu nejsme spokojeni. Letoun 777 dosahuje spolehlivosti 99,4 procenta. Tuto úroveň musíme zajistit také u letounu 787," uvedl Fleming na tiskové konferenci v Oslu. Tam sídlí letecká společnost Norwegian Air Shuttle, která patří mezi zákazníky Boeingu potýkající s největším problémy u Dreamlinerů, upozornila agentura Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

uzuhrnj

Odpovědět

Datum : 27.01.2014 20:03, Vložil : gfte

fuj§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka