Skalického ve vedení civilního letiště Pardubice nahradí Koláček

28.01.2014


    Pardubice 27. ledna (ČTK) - Zastupitel Pardubic Jiří Skalický (TOP 09) rezignoval na funkci člena a předsedy představenstva společnosti East Bohemian Airport (EBA), která provozuje pardubické mezinárodní letiště. V představenstvu jej nahradí náměstek primátorky Michal Koláček (Sdružení pro Pardubice). Změnu dnes schválili zastupitelé Pardubic, definitivně bude potvrzena na valné hromadě společnosti v pátek, kdy se bude volit i nový předseda.

    "Můžeme říci, že je letiště téměř hotovo, chybí poslední krok, a to je realizace terminálu. Už je tak daleko, že jsem přesvědčen, že se ji podaří dotáhnout do konce," řekl Skalický, který je druhé volební období poslancem za TOP 09. V představenstvu společnosti pracoval 12 let.

    Pardubické letiště loni odbavilo přibližně 184.000 pasažérů. Počty cestujících meziročně vzrostly téměř o polovinu. Hlavní klientelu tvoří Rusové. Za deset let letiště znásobilo množství odbavených cestujících více než šestkrát. Letiště letos připravuje stavbu nového terminálu za čtvrt miliardy korun, aby mohlo odbavit ještě víc lidí, nynější terminál už víc lidí odbavit nezvládne.

    Společnost East Bohemian Airport (EBA), která letiště provozuje, vlastní z třetiny Pardubický kraj a ze dvou třetin město Pardubice. Zástupci samospráv nedávno souhlasili s tím, že si EBA může vzít na výstavbu terminálu úvěr a akcionáři za něj budou ručit směnkami. Letiště už část provozu zmodernizovalo v minulosti. S pomocí evropských dotací předloni dokončilo opravy palivového zázemí, pojezdových a spojovacích drah za více než 250 milionů korun.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka