Rakety zasáhly na letišti u Bagdádu letadlo i dráhu

01.02.2014

 

    Bagdád 31. ledna (ČTK) - Na mezinárodní letiště u Bagdádu dnes dopadly tři rakety. Zasáhly letadlo a jednu rozjezdovou dráhu, avšak nezpůsobily nikomu zranění. S odvoláním na irácké bezpečnostní zdroje o tom informovala agentura Reuters. Provoz na letišti nemusel být přerušen, avšak fakt, že byl spáchán útok proti tak vysoce střeženému objektu, vyvolal podle Reuters pochybnosti o zabezpečení irácké infrastruktury. 

 

    Dostat se na bagdádské letiště není snadné, pasažéři při cestě na něj musejí projet 14 kontrolami. 

 

    Bezpečnostní situace se zhoršuje od začátku roku v celé zemi. Podle Reuters jedna z raket dnes ráno spadla v blízkosti letiště, další zasáhla dráhu a třetí letadlo. K útoku se žádná skupina ještě nepřihlásila. 

 

    Iráčtí sunnitští radikálové využívají od loňska obnovené napětí mezi menšinovými sunnity a vládnoucími šíity a vyprovokovali boje v provincii Anbár. Obsadili tamní město Fallúdža a částečně také provinční středisko Ramádí. Armáda proti nim nasadila početné jednotky, které v Anbáru bojují od začátku ledna. Loni si násilnosti vyžádaly v Iráku na 9000 obětí. Ve čtvrtek zaútočilo šest sebevražedných atentátníků na budovu ministerstva dopravy a zabili tam 18 lidí. Při akci zahynula také celá skupina atentátníků. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka