Polské aerolinky LOT musely zrušit let Dreamlineru kvůli počítači

05.02.2014


    Varšava 4. února (ČTK) - Polská letecká společnost LOT byla v pondělí večer kvůli potížím s palubním počítačem nucena zrušit let letadla Boeing 787 Dreamliner z Varšavy do Toronta. Aerolinky přesunuly cestující do jiného letadla, což vedlo k několikahodinovému zpoždění. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

    "Těsně před startem jsme museli restartovat palubní počítač," řekl televizi TVN24 mluvčí LOT. "Takovýto restart spolu s následnou kontrolou všech systémů trvá několik hodin. Museli jsme změnit letadlo," dodal.

    Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě, od uvedení do provozu ho však provázejí četné problémy. V polovině loňského ledna bylo všech 50 letounů Dreamliner, které byly tehdy po celém světě v provozu, na několik měsíců odstaveno kvůli přehřívání baterií. Později se objevily také další technické problémy.

    LOT podle agentury Reuters dostane od americké strojírenské firmy Boeing jako odškodné za loňskou nucenou odstávku letounů 787 Dreamliner zhruba 30 milionů dolarů (přes 600 milionů korun). Minulý měsíc Boeing uvedl, že spolehlivost letounů Dreamliner se zlepšuje, stále však není dostatečná.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka