Airbus podepsal objednávku na 20 obřích letounů A380

13.02.2014


    Singapur 12. února (ČTK) - Evropský výrobce letadel Airbus podepsal s leasingovou firmou Amedeo objednávku na 20 obřích letounů A380. Katalogová cena objednávky činí 8,3 miliardy USD (167,4 miliardy Kč). Oznámily to společnosti na aerosalonu v Singapuru.

    A380 je největším komerčním letadlem na světě. Jeho prodej však zaostává za očekáváním firmy, přestože se Airbusu podařilo v listopadu získat objednávku na 50 letadel od dubajských aerolinek Emirates.

    Společnost Amedeo se dříve jmenovala Doric Lease. Firmy se již předběžně dohodly na objednávce loni v červnu na pařížském aerosalonu, upozornila agentura Reuters.

    Komerční lety s A380 začaly v roce 2007. Letadlo je schopné přepravit více než 500 cestujících. Do konce loňského roku Airbus získal 304 objednávek na A380. V současnosti je v provozu asi 120 těchto letadel a vlastní je zhruba desítka leteckých společností.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka