Záchranáři v Alžírsku nalezli těla všech obětí letecké tragédie

14.02.2014


    Alžír 13. února (ČTK) - Pátrání a záchranné práce ve východním Alžírsku, kde v úterý havaroval vojenský dopravní letoun, skončily. Oznámil to dnes podle agentury AP nejvyšší představitel alžírské civilní ochrany Mohamed Lehbírí. Operace podle něj probíhala ve velmi náročném horském terénu. Podařilo se ale nalézt těla všech 77 osob, které při neštěstí zemřely. Jediným přeživším je jednadvacetiletý voják, který se nachází v kómatu v nemocnici.

    Letoun Hercules C-130 se zřítil v hornaté a špatně přístupné oblasti provincie Umm al-Búaghí ve vzdálenosti asi 500 kilometrů východně od hlavního města Alžíru a jihovýchodně od města Constantine. Příčinou tragédie bylo špatné počasí, konkrétně velmi silný vítr a sněhová bouře.

    Mezi oběťmi jsou i tři ženy a jedna dívka, oznámilo alžírské ministerstvo zahraničí. Podle Lehbírího záchranáři pracovali ve výšce 1500 metrů, kde se nachází vydatná sněhová pokrývka. "Podařilo se nám získat černou skříňku, která je ve velmi dobrém stavu. Obsahuje informace cenné pro vyšetřování a umožní nám zjistit, co se stalo," uvedl šéf civilní ochrany.

    Alžírské úřady zprvu informovaly o více než stovce obětí; nakonec se ukázalo, že stroj měl mezipřistání v saharské Vargle, kde několik pasažérů vystoupilo.

    Na dotaz, proč se údaje o obětech nehody od civilní ochrany a armády zpočátku výrazně lišily, reagoval Lehbírí podle AP viditelně podrážděně. "Je neslušné dohadovat se o číslech tváří v tvář příbuzným obětí, kteří trpí," uvedl. Teď je podle něj nejdůležitější pomoci rodinám cestujících. Těla pasažérů byla převezena do nedalekého města Constantine, kde probíhá jejich identifikace.

    Úterní nehoda je nejvážnějším leteckým neštěstím v Alžírsku od roku 2003, kdy se krátce po startu v Tamanrasetu zřítil letoun společnosti Air Algérie. V troskách tehdy zůstalo 102 lidí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka