Aeroholding od poloviny roku reorganizuje ČSA Services

17.02.2014


    Praha 14. února (ČTK) - Český Aeroholding připravuje reorganizaci dceřiných společností. Od 1. července se rozdělí společnost ČSA Services na call centrum a agenturu práce. Ta se následně sloučí s organizací Řízení lidských zdrojů mateřského aeroholdingu. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí aeroholdingu Michaela Lagronová. Změny nebudou mít dopad na zaměstnanost, zaměstnanci jen přejdou do jiných dceřiných firem.

    Lidé z telefonického centra se sloučí se zaměstnanci bývalého charterového dopravce Holidays Czech Airlines. Poté budou začleněni do společnosti Czech Airlines Handling, která se v rámci aeroholdingu zabývá odbavováním cestujících. Změna struktury má zefektivnit práci a snížit náklady na provoz těchto služeb.

    Český Aeroholding sdružuje firmy vlastněné státem. Jeho dceřinými společnostmi jsou od dubna 2012 Letiště Praha - provozovatel mezinárodního Letiště Václava Havla Praha, od září 2012 letecká společnost České aerolinie, od dubna 2012 Czech Airlines Technics poskytující služby v oblasti technické údržby letadel, od října 2011 Czech Airlines Handling zajišťující pozemní odbavení letadel a cestujících, od listopadu 2011 CSA Services nabízející především personální služby a od prosince 2011 Holidays Czech Airlines, nabízející volnou kapacitu v rámci pronájmu letadel s posádkou.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka