Gripeny z Čáslavi na týden přiletí do Pardubic

21.02.2014


    Pardubice 20. února (ČTK) - Stíhací letouny JAS-39 Gripen na týden přiletí z Čáslavi do Pardubic. V termínu od 24. února do 3. března využijí kvůli technické odstávce na domovské základně zázemí armádního letiště v Pardubicích. ČTK o tom informoval mluvčí 21. základny taktického letectva Čáslav Tomáš Maruščák.    "Budeme se snažit obtěžovat obyvatele Pardubic hlukem co nejméně. Při vzletu opustíme co nejdříve vzdušný prostor nad městem," dodal mluvčí.

    Výcvik pilotů stíhacích letadel nebude podle Maruščáka tak intenzivní a podřídí se podmínkám letového provozu v Pardubicích. Mimo stanovené hodiny však budou startovat Gripeny, které drží pohotovost. Vzlétat budou například k letadlu v nouzi nebo kvůli ochraně vzdušného prostoru.

    "Za případný nadměrný hluk se občanům Pardubic předem omlouvám a žádám občany o shovívavost a pochopení," uvedl velitel čáslavské základny Petr Hromek.

    Gripeny využívají zázemí pardubického letiště pravidelně. I když jsou výrazně hlučnější než dopravní letadla, která startují z civilní části letiště, hlukové limity armádní provoz nepřekračuje. Naposledy se na vojenském letišti měřila hladina hluku předloni. Kvůli měření se nad letištěm objevily nejrůznější typy letadel, mimo jiné i Gripeny, které v Pardubicích běžně nelétají.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka