Aerolinky SmartWings letos začnou létat do chorvatské Puly

28.02.2014


    Praha 23. února (ČTK) - Aerolinky SmartWings letos otevřou třetí destinaci v Chorvatsku, nejoblíbenější letní cílové zemi českých turistů. Čtyřikrát týdne budou létat do Puly. Informovala o tom dnes firma.

    V roce 2012 SmartWings přepravily do Chorvatska letecky na lince do Splitu zhruba 25.000 cestujících, loni na linkách do Splitu a Dubrovníku 37.500 pasažérů. "Další výrazný nárůst očekáváme i letos. Novinkou letního letového řádu 2014 je zavedení pravidelné linky do chorvatské Puly a to čtyřikrát týdně," uvedla mluvčí aerolinek Vlaďka Dufková.

    Podle Josefa Trejbala z portálu Letuška.cz zájem o letenky k Jadranu rok od roku stoupá. Nahrává tomu i to, že jejich ceny klesají. "Kupříkladu loni se dala zpáteční letenka zakoupit za 4500 korun, což bylo o 1300 méně než předloni," uvedl.

    "Zavedení nové pravidelné letecké linky Praha - Pula cestovní kanceláře vítají, neboť se jim rozšíří možnosti nabídky dopravy na sever Chorvatska," uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková.

    I přes rostoucí poptávku po letecké dopravě na Jadran Češi do Chorvatska vyrážejí nejčastěji po vlastní ose. "Sedm z deseti klientů si u nás na léto kupuje pouze ubytování a dopravuje se na pobřeží Jadranu svým vozem. Je to pochopitelné, lidé mají kvalitnější a úspornější auta a Evropa stále zdokonaluje svou dálniční síť. Jen zhruba třetina klientů si k ubytování koupí i autobusovou přepravu," uvedl mluvčí CK Nev-Dama Jan Osúch.

    Istrie s letovisky Umag, Poreč či Rovinj je nejnavštěvovanější částí Chorvatska ze strany českých turistů. Cesta autem z ČR na Istrii trvá okolo deseti hodin, letecky se turisté dostanou k nejbližšímu moři již za 1,5 hodiny, dodala Petříčková. Nejčastěji podle asociace využívají čeští zákazníci leteckých spojů do Splitu v rámci zájezdů na Makarskou riviéru.

    Chorvatsko je dlouhodobě nejoblíbenější letní destinací českých turistů, v roce 2012 jich do země podle údajů Českého statistického úřadu vycestovalo 806.000. Češi se podílí na celkovém počtu zahraničních návštěvníků v Chorvatsku z pěti až sedmi procent. Vstup Chorvatska do EU loni v červenci pocítili čeští turisté v rychlejším odbavení na hranicích.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka