Airbus získal v Číně zakázku na 70 letadel za 6,4 miliardy dolarů

02.03.2014


    Peking 28. února (ČTK) - Evropský výrobce letecké techniky Airbus obdržel od čínské společnosti China Eastern Airlines zakázku na 70 letadel A320neo v hodnotě 6,4 miliardy dolarů (127 miliard korun). Informovala o tom dnes agentura Reuters. China Eastern se tak stala první čínskou leteckou společností, která si tento typ letounu objednala.

    Airbus už v září uvedl, že jedná s čínskými leteckými přepravci o prodeji stovek letounů A320neo. Ty jsou zmodernizovanou verzí jeho populárního modelu A320.

    China Eastern uvedla, že nákupem letounů zvýší svou přepravní kapacitu o 13 procent. Letadla mají být dodána v letech 2018 až 2020.

    Airbus loni dodal zákazníkům rekordních 626 letounů. Firma navíc získala rekordních 1619 objednávek na nová letadla. Čistý zisk společnosti loni stoupl o 22 procent na 1,5 miliardy eur (41 miliard korun), její tržby se zvýšily o pět procent na 59,3 miliardy eur.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka