IATA: Ukrajinská krize zasáhne zisky leteckých společností

12.03.2014


    Ženeva 12. března (ČTK) - Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) dnes zhoršilo odhad zisků leteckých společností pro letošní rok o miliardu dolarů (zhruba 20 miliard korun). Důvodem jsou ukrajinská krize a ekonomické problémy v Latinské Americe, napsala agentura Reuters.

    IATA předpokládá, že nárůst cen ropy v důsledku ukrajinské krize zvýší náklady aerolinek o tři miliardy dolarů. Tento negativní dopad by měl být nicméně zčásti kompenzován nečekaně vysokými příjmy z nákladní letecké přepravy.

    IATA nyní odhaduje, že souhrnný zisk leteckých společností po celém světě v letošním roce dosáhne 18,7 miliardy dolarů. V dosavadní prognóze přitom počítala se ziskem 19,7 miliardy dolarů.

    Hospodářské výsledky aerolinek by se však navzdory zhoršení prognózy měly výrazně zlepšit ve srovnání s loňským rokem, kdy letecké společnosti vydělaly 12,9 miliardy dolarů.

    IATA podle svých internetových stránek sdružuje zhruba 240 leteckých společností, které se na celosvětové letecké přepravě podílejí přibližně 84 procenty. Mezi členy sdružení patří i České aerolinie.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka