Vyšetřování ztraceného letadla se soustřeďuje na piloty

18.03.2014

    Peking/Kuala Lumpur 17. března (ČTK) - Vyšetřování zabývající se zmizením malajsijského letadla se stále více soustřeďuje na oba piloty stroje, který se před více než týdnem ztratil s 239 lidmi na palubě na lince z Kuala Lumpuru do Pekingu. Společnost Malaysia Airlines dnes uvedla, že poslední slova adresovaná z letadla dispečerům na zemi pronesl druhý pilot letadla, a to krátce po ručním odpojení identifikačního systému ACARS. Načasování poslední zprávy a klidný hlas jejího autora posilují podezření, že oba piloti - či jeden z nich - se mohli podílet na zmizení letadla, napsala agentura AP.

    Letoví kontroloři na zemi zachytili jako poslední zprávu z kokpitu letadla rozloučení "V pořádku, dobrou noc". Uvolněným hlasem ji podle předběžného vyšetřování pronesl druhý pilot stroje. Vyšetřovatelé konstatovali, že dotyčný v tu chvíli patrně musel vědět o odpojení identifikačního systému ACARS.

    Podle agentury AFP se také americká rozvědka při svém vyšetřování zaměřuje na kapitána letadla, 53letého Zaharieho Ahmada Shaha a druhého pilota, 27letého Fariqa Abdula Hamida.

    "Všechny informace, které jsem získal od bezpečnostních úřadů, od národního protiteroristického centra a tajných služeb, naznačují, že se něco dělo s piloty," citovala agentura AFP předsedu bezpečnostního výboru Sněmovny reprezentantů Michaela McCaula. "Domnívám se, že všechny stopy vedou do kokpitu, k prvnímu a druhému pilotovi," dodal.

    Pátrání po pohřešovaném letounu se původně upíralo na oblast kolem malajsijských břehů, tedy do míst posledního kontaktu s dispečery. Na základě předpokladů, že někdo záměrně odpojil komunikační zařízení stroje a během letu ho přinutil změnit směr, byly vytyčeny nové zóny hledání - první mezi severem Thajska a Kazachstánem, druhá v jižní části Indického oceánu na jih od Indonésie. Dnes Malajsie oznámila, že pátrání již bylo zahájeno v severním i jižním koridoru. Spekuluje se, že po přerušení kontaktu s dispečery letadlo pokračovalo v cestě ještě několik hodin.

    Do hledání se zapojilo již 26 zemí. Čína zapojila do pátrání 21 vesmírných družic, které monitorují rozsáhlé oblasti. Pomáhá i Austrálie, která prohledává jižní oblasti Indického oceánu. Svoje zkušenosti využívají i vyšetřovatelé, kteří se zabývali zřícením francouzského airbusu, letícího z Brazílie, do Atlantického oceánu v roce 2009. Podle nich je nynější událost jiná - záměrné odpojení signálu pátrání mnohem víc komplikuje.

    Dvě třetiny cestujících boeingu 777 byli Číňané a Peking dnes znovu kritizoval Malajsii za mizerné výsledky v řešení situace. Čína vyzvala Malajsii, aby "okamžitě" rozšířila pátrání po pohřešovaném malajsijském letadle a poskytovala o pátrání jasnější informace.

    "Pátrací a záchranné úsilí jsou nyní samozřejmě složitější a oblast je větší. Doufáme, že Malajsie bude poskytovat zainteresovaným zemím podrobnější a přesnější informace," prohlásil na dnešní tiskové konferenci mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chung Lej.

    Malajsijská policie prohledala byty obou pilotů a prověřuje letový simulátor, který si doma nainstaloval kapitán stroje Zaharie. Pilotovi kolegové sdělili, že Zaharie byl aktivním stoupencem malajsijské opozice vedené politikem Anwarem Ibrahimem, který byl jen několik hodin před startem letadla odsouzen v kontroverzním procesu k pětiletému vězení za homosexuální praktiky. Podle přátel ale pilot Zaharie neprojevoval extremistické názory. Druhý pilot Fariq měl prý krátce před svatbou.

Zdroj ČTK

Foto WIKI

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka